Azt mondtam Anyának, hogy már nem kell nekem a bili, mert az, csak kicsiknek való :)
Amúgy a Papáéknál, csak az elején használtam bilit, amikor leszoktam a pelusról. Utána, amikor náluk voltunk, csakis a rendes, nagy WC-be pottyantottam és pisiltem.
Most pedig!!!
Otthon már nem használom a fellépőmet sem, a WC-ésnél :)
Nagy mászóka bajnok vagyok, így könnyedén fellibbenek az ülőkére...
vagy akár, "tapadókorongjaimmal" felmászom, mint Pókember :)
A szobatisztaság kialakulását közvetve segítő fejlesztő tevékenységek
Mivel a szobatisztaság kialakulását az idegrendszer irányítja, -közvetve (!)- az idegrendszert erősítő fejlesztő gyakorlatokkal megtámogathatjuk a folyamatot. Az idegrendszert és az egyensúlyozó /vesztibuláris/ rendszert fejlesztő mozgásos játékok a következők lehetnek:
- trambulin
- billenőpad, libikóka
- Ayres tölcsér (készségfejlesztő játszóházakban, fejlesztő központokban bárki számára hozzáférhető)
- roller, bicikli
- hinta – mindenféle hinta, de különösen hatékony a plafonba akasztható csepp alakú hinta. A vesztibuláris rendszert fejlesztő funkcióján túl lélekgyógyító hatással is bír, formája és mozgása révén az anyaméhben eltölt időszakba ringatja vissza a gyermeket.
Dr Freud szerint :
A pszichoanalizis fejlődéselmélete szerint az 1-3 éves kor közötti időszak az anális szakasz. A végbélnyílás zónájának működése kerül a középpontba. A szobatisztaság ebben az időszakban alakul ki a gyerekeknél. A széklet visszatartása és kellő időben való elengedése a saját test feletti kontroll kialakulásának fontos mozzanata. Nem megfelelő szülői hozzáállás következtében aktív és passzív ellenállás alakulhat ki a gyermekben, vagy szándékosan mellőzi a kijelölt időpontokat és helyeket a székletürítés során, vagy megtartani, visszatartani próbálja székletét, vizeletét. Mindezek a későbbiekben jelentkezhetnek egy egy jellegzetes személyiségvonásban, akár a fösvénység, túlzott rendszeretet, makaccság, kényszeres tisztaság formájában.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése